badanie opinii sposobem na dodatkowe pieniądze

Płatne ankiety już kiedyś pojawiły się w Internecie, przed wieloma laty i nie był to wtedy sposób na zarabianie traktowany jako poważny. Niestety, w tamtych latach z płatnymi ankietami było najczęściej tak, że ktoś próbował realizować zadanie badawcze w sposób, który nie był do końca uczciwy. Dzisiaj branża wygląda zupełnie inaczej i jest w pełni uczciwa. Można z niej bezpiecznie korzystać.

Działanie płatnych ankiet

Ankiety tego typu są zazwyczaj bardzo złożone. Odpowiedź na kilka prostych pytań dla nikogo nie jest wielkim problemem, ale już dłuższa wypowiedź na skomplikowane tematy nie jest czymś, co większość osób robiłoby dobrowolnie. Niewielka gratyfikacja pieniężna jest po prostu sposobem na przekonanie różnych osób, by poświęciły około kilkunastu minut na ankietę, bo tyle mniej więcej wynosi czas realizacji pojedynczej ankiety.

Tematyka ankiet jest bardzo różna i zazwyczaj dość złożona. Gdyby chodziło o kwestie bardzo proste, badacze skupiliby się tylko na osobach, które dobrowolnie udzielają odpowiedzi na pytania i nie zachęcaliby ich do działania poprzez nagrody pieniężne czy rzeczowe, które czasami też się zdarzają w takich programach. Trzeba mieć na uwadze, że ankieterom zależy na prawdziwych opiniach i jeśli ktoś po prostu będzie wypełniał tego typu ankiety bez zastanowienia, nie zarobi.

Zarobki

Jak wszystkie tego typu zajęcia, płatne ankiety pozwalają dobrze zarobić tylko wtedy, kiedy jest się na tym polu bardzo aktywnym. Zazwyczaj można liczyć na dużą podaż ankiet, chociaż należy pamiętać, że tego typu ankiety działają na zasadzie zaproszenia. To nie jest tak, że dostaje się listę kilkuset ankiet i można wybierać, którą się wypełni. Zazwyczaj w danym czasie trwają określone programy badawcze i jeśli ktoś pasuje do profilu badania, zostanie do niego zaproszony.

Konkretny zarobek zależy do tego, jak wyceniona została konkretna ankieta i ile ich zostanie wypełnionych w określonym okresie rozliczeniowym. Okresy rozliczeniowe nie muszą mieć jednak stałego czasu trwania. Możliwe jest działanie według zasady, że po zgromadzeniu określonych środków na sowim koncie, można je przesłać już w formie pieniężnej na swoje konto bankowe. Jest to bardzo proste.

Trzeba mieć na uwadze jedynie fakt, że zazwyczaj niemożliwe są rozliczenia bardzo małych sum. Większość firm ustala określony poziom minimalnej wypłaty i chociaż nie są to kwoty sięgające tysięcy złotych, najczęściej jest to przynajmniej kilkadziesiąt złotych, których nie wypracuje się w ciągu jednego popołudnia.

Komentowanie zostało zamknięte.