Poznać klientów

Jeśli masz wątpliwości dotyczące tego czy Twój klient jest lojalny w stosunku do Twojej firmy, obawiasz się nadużyć z jego strony, bądź chcesz sprawdzić jak Twoje produkty i usługi przetrwają potencjalny kryzys w branży, powinieneś sprawdzić możliwości, jakie niesie ze sobą analiza danych.

 

Czym są kompleksowe informacje

Informacje pozyskane w trakcie wielopoziomowych analiz to tysiące danych liczbowych o zróżnicowanym charakterze. Dokładna analiza danych pozwala na:

  • reorganizację kadrową przedsiębiorstwa,
  • wdrożenie nowych planów sprzedażowych,
  • zaplanowanie lepszych metod reklamy,
  • prognozowanie lojalności klientów i potencjalnej migracji do innej firmy,
  • przewidywanie wzrostów i spadków sprzedaży produktów i usług.

Odnosząc się do zjawisk społecznych, sytuacji w branży a także aktualnych zdarzeń gospodarczych, odpowiedni eksperci przeprowadzają analizy danych, wcześniej uporządkowanych i ustrukturalizowanych.

Za pomocą zaawansowanych pakietów statystycznych R oraz SPSS, a także oprogramowania informatycznego informacje na wielu poziomach są przetwarzane. Dobierany jest odpowiedni model analityczny dostosowany do celu badawczego.

W kolejnym etapie analiza danych polega na prognozowaniu i tworzeniu modeli symulacyjnych z uwzględnieniem zjawisk socjologicznych oraz ekonomicznych. Na podstawie zgromadzonych wniosków z badań analitycznych można budować nowe plany strategii rozwoju przedsiębiorstwa i umacniać pozycję firmy na rynku.

 

Zorganizowana strategia

Najlepsze strategie przeprowadzania analizy danych posiadają zorganizowane zespoły agencji badawczych, takich jak BioStat®. Która działa na polskim i zagranicznym rynku z sukcesami od 15-stu lat. Ich projekty są rekomendowane przez liderów z branż takich, jak: medycyna, farmacja, instytucje życia publicznego, organizacje zrzeszające naukowców, FMCG a także sektor finansowo-kredytowy i marketingowo-sprzedażowy.

Specjaliści z dziedziny ekonomii, matematyki stosowanej, biostatystyki, bioinformatyki, biologii i marketingu z zespołu BioStat® opracują dla Państwa rzetelne analizy danych, z 12-miesięczną gwarancją. Zobacz, co mogą zrobić dla Twojej firmy.

 

Komentowanie zostało zamknięte.