W naszej ofercie znajduje się także kompleksowe przeprowadzanie badań fokusowych. Projekty realizujemy na zlecenie klientów od podstaw do samego końca, czyli to my zajmujemy się wynajmem sali fokusowej, profesjonalnie przygotowanej do tego typu badań, jak również rekrutujemy wszystkich jego uczestników, oraz przeprowadzamy cały projekt badania. Zapewniamy pełne wsparcie na każdym z etapów przeprowadzania badań fokusowych, wobec czego, nie musicie się już rozdrabniać na kilku podwykonawców tego rodzaju usługi, gdyż wszystko załatwiamy w stu procentach my.

Badania fokusowe, to jeden z bardziej wyjątkowych rodzajów badań opinii przeprowadzanych na specjalnej Sali. Ta sala to innymi słowy fokusownia. Inaczej możemy tutaj powiedzieć iż jest to zogniskowany wywiad grupowy, czy też FGI (ang. focus group interview). Ściślej rzecz ujmując, jest to metoda badawcza wykorzystywana w badaniach jakościowych w psychologii, socjologii, badaniach społecznych i marketingowych. Jest to badanie polegające na prowadzeniu dyskusji grupowej, gdzie mamy jednego moderatora dyskusji, postępującego ściśle według ułożonego wcześniej scenariusza, który niejednokrotnie zawiera także szczegółowo rozpisane pytania zadawane uczestnikom dyskusji. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby w trakcie przeprowadzania badania, sprawdzać dokładną reakcję na poszczególne pytania zadawane uczestnikom, co jest możliwe przez zamontowanie w fokusowni odpowiedniego lustra weneckiego za którym można ustawić obserwatorów, a nawet kamery wideo w celu zarejestrowania przebiegu badania.

Z punktu widzenia biznesu dyskusje prowadzone w salach fokusowych, mają dużą, bowiem precyzyjnie sprawdzają się w przypadkach badań, gdzie najważniejsza jest rekonstrukcja zachowań, znaczeń oraz wzorów ustalonych społecznie, co przydaje się przy badaniach wizerunku marek, korporacji, oceniania, stereotypów społecznych. Jest to także dobre badanie, dzięki któremu można sprawdzić reakcje konsumentów na nowe pomysły, czy też sprawdzić jakim posługują się oni językiem potocznym w danym przypadku, danego produktu, co z całą pewnością ułatwi dotarcie do niego za pośrednictwem odpowiednio przygotowanej reklamy.

Muszisz się zalogować żeby zostawić komentarz.