Odżywianie jest ważne dla zachowania zdrowia oraz odpowiedniej sprawności fizycznej. Dobrze zbilansowana dieta może pomóc w uzyskaniu odpowiednich składników odżywczych potrzebnych do codziennych czynności. Ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości białka, węglowodanów oraz tłuszczy.

 

Postaw na właściwe węglowodany

  • Dzięki dietom nisko węglowodanowym, węglowodany mają złą reputację. Dużo osób zapomina o tym, że są one głównym źródłem energii organizmu,
  • Wiele osób polega na prostych węglowodanach znajdujących się w słodyczach i przetworzonej żywności,
  • Powinnyśmy skupić się na jedzeniu złożonych węglowodanów znajdujących się w produktach pełnoziarnistych, suchych nasionach roślin strączkowych, owocach i warzywach,
  • Produkty pełnoziarniste, pomagają dłużej odczuwać sytość i dodawać sił przez cały dzień. Mogą również pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi.

 

Pakuj białko do swoich przekąsek i posiłków

  • Białko jest potrzebne, aby organizm mógł się rozwijać i podtrzymywać właściwe funkcje życiowe,
  • Jest ono również niezbędne do budowania i naprawy mięśni – szczególnie w przypadku osób trenujących na co dzień,
  • Białko może pochodzić z produktów, takich jak: drób, wołowina, jagnięcina, ryby, produktów mlecznych, roślin strączkowych, takich jak fasola czy soczewica.

 

Wybierz zdrowe tłuszcze

  • Tłuszcze nienasycone, mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i dostarczyć zdrowych kalorii do naszej diety,
  • Tłuszcz jest również podstawowym paliwem, jeśli chodzi o treningi czy prawidłowe funkcjonowanie organizmu,
  • Zdrowe opcje dostarczania tłuszczy do organizmu, obejmują: orzechy, nasiona, awokado, oliwę z oliwek oraz jajka.

 

Czy po pomoc dietetyka powinniśmy sięgać tylko, wtedy kiedy chcemy schudnąć?

Absolutnie nie. Dietetycy bardzo często współpracują z osobami, którym nie zależy na osiągnięciu celu sylwetkowego, a na utrzymaniu organizmu w zdrowiu.

Możemy posiadać wiedzę na temat odpowiednich produktów, które powinny znaleźć się w zdrowej diecie, a dalej mieć kłopot ze skomponowaniem z nich posiłków. W tym celu najlepiej poprosić o pomoc specjalistę, który na podstawie naszego trybu życia, aktywności fizycznej, płci i wieku – określi nasze zapotrzebowanie kaloryczne i pomoże nam w skomponowaniu zdrowych, pełnowartościowych posiłków.

Ekonsultacje, są coraz częściej oferowaną usługą wśród dietetyków. Bez wychodzenia z domu, możemy uzyskać fachową pomoc. Specjalista połączy się z nami poprzez urządzenie mobilne, przeprowadzi z nami wywiad i na podstawie naszych preferencji ułoży dietę, adekwatną do naszych potrzeb. Ekonsultacja, jest do tego idealnym narzędziem, który pozwoli zaoszczędzić nam czas, pieniądze oraz uzyskać rzetelną usługę.

 

Jeżeli nie do końca wiesz, w jaki sposób zacząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, warto udać się lub umówić na ekonsultacje u dietetyka. Pomoże on rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem. Równowaga jest kluczem, a z czasem odkryjesz, które produkty dają Ci najwięcej energii, a które mają negatywne skutki. Ważne jest, aby słuchać swojego organizmu i równoważyć przyjemności, z tym, co jest dla niego dobre.

Komentowanie zostało zamknięte.