Wiele razy zdarzyła Ci się sytuacja, że jako specjalista byłeś wzywany do domu pacjenta, jednak sytuacja nie wymagała Twojego przyjazdu? Pacjenci nie mogą się dostać do Ciebie, jednak pilnie potrzebują skonsultować swój stan zdrowia? Idealnym rozwiązaniem w tego rodzaju sytuacjach są konsultacje lekarskie online.
 
Coraz częściej spotykane

Coraz częściej możemy się spotkać z możliwością konsultacji lekarskich online w dużych sieciach medycznych. Lekarze rzadkich specjalizacji, którzy nie są w stanie przyjąć tylu potrzebujących pacjentów ile wymaga sytuacja, mogą wdrożyć swoje usługi online. Dzięki temu rozwiązaniu pacjentom będzie łatwiej skontaktować się z lekarzem, oddalonym często o setki kilometrów od miejsca ich zamieszkania.

Konsultacje lekarskie online to także dobre rozwiązanie dla Polaków przebywających na emigracji, a ceniących sobie jakość i poziom usług polskiej medycyny. Dzięki sieci można wdrożyć wizyty online dla Polonii, aby konsultować przypadki zdrowotne Polaków mieszkających za granicą. Będzie można także prowadzić wsparcie dla rodzin pacjentów, którzy nie są w stanie zrozumieć trudnych zagadnień medycznych w języku angielskim (lub innym), a chcieliby dowiedzieć się, co dolega ich bliskim.
Możliwości Internetu ograniczone są w niewielkim stopniu, jak dotąd specjaliści mogą:

  • Prowadzić konsultacje lekarskie dzięki czatom i rozmowom,
  • Konsultować przypadki medyczne online i rozwijać swoją wiedzę, dzięki e-Konsyliom,
  • Prowadzić diagnostykę pacjentów,
  • Prowadzić przychodnię w sposób zdalny,
  • Wystawiać e-Zwolnienia i e-Recepty.

Konsultacje lekarskie online to sposób na podniesienie konkurencyjności gabinetu, a także możliwość na sprowadzenie nowych pacjentów zainteresowanych e-Usługami medycznymi. Nowi odbiorcy usług medycznych, którzy będą zadowoleni z e-Konsultacji, mogą z czasem pojawić się w gabinecie.

Zapotrzebowanie na usługi online rośnie w każdej branży. Pacjenci oczekują innowacyjnych rozwiązań w medycynie, a oprogramowanie Medfile® wraz z rozwiązaniami dostępnymi w telemedycynie sprawia, że Twój gabinet odpowiada na zapotrzebowanie zmieniającego się społeczeństwa.
 
Dla pacjenta

System konsultacji online jest wyjątkowo wygodny dla pacjenta, ponieważ z poziomu e-Konta pacjenci mogą prowadzić Dziennik Monitorowania Leków oraz mieć dostęp do własnej kartoteki. Tego typu rozwiązanie zwiększy komfort i bezpieczeństwo pacjentów, którzy zawsze będą mogli zajrzeć do swojej dokumentacji medycznej.

Komentowanie zostało zamknięte.