Czekanie w długiej kolejce do lekarza z dolegliwościami chorobowymi, by uzyskać L4 to dla pacjenta ogromna niedogodność. Na szczęście od niedawna zwolnienie można uzyskać dzięki konsultacjom u lekarza online i to w zaledwie kilkanaście minut. Jak to zrobić i dlaczego jeszcze warto skorzystać z takiej możliwości?

 

L4 bez wychodzenia z domu

 

W przypadku atakującej nagle choroby wyjście z domu stanowi dodatkowe zagrożenie dla organizmu, czego warto unikać. Na szczęście lekarze online oferują możliwość nie tylko wypisania recepty na leki, ale również przekazania pacjentowi L4. To bardzo wygodne rozwiązanie na wyjątkowe sytuacje, jeśli osobisty kontakt ze specjalistą jest po prostu niemożliwy.

 

Rejestracja do lekarza online

Uzyskanie L4 jest naprawdę szybkie i najczęściej wystarczy poświęcić temu kilkanaście minut. Proces rozpoczyna się oczywiście od zapisania na wizytę. W przypadku platformy haloDoctor.pl czynność ta jest bardzo intuicyjna i odbywa się w zaledwie kilku krokach. Obejmują one:

 

  • znalezienie lekarza wypisującego L4,
  • wybranie dokładnej godziny e-Wizyty,
  • wypełnienie formularza z danymi osobowymi i krótkie opisanie problemu zdrowotnego,
  • wygodne opłacenie konsultacji u lekarza online.

 

Po tych krokach należy czekać na spotkanie, podczas którego lekarz zada pytania o stan zdrowia pacjenta i na tej podstawie zadecyduje, czy L4 jest niezbędne. Jeśli pacjent dysponuje dodatkową dokumentacją medyczną, np. bieżącymi wynikami badań, również powinien przekazać je lekarzowi online. Jest to możliwe dzięki oknu czatu, które pojawia się przy e-Wizytach na haloDoctor.pl.

 

Do L4 zaledwie w kwadrans

Ile trwa konsultacja z lekarzem online, na podstawie której wypisywane jest L4? Zazwyczaj nie zajmuje to więcej niż 15 minut, co jest bardzo dogodne dla chorych, którzy po prostu chcieliby skupić się na powrocie do zdrowia.

 

Podczas konsultacji lekarz online oczywiście nie tylko wyda L4, ale również przekaże pacjentowi niezbędne informacje, które pomogą w powrocie do zdrowia. Może również wypisać e-Receptę.

 

Czy pacjent musi osobiście przekazać L4 pracodawcy?

Kolejną zaletą konsultacji z lekarzami online jest to, że uzyskane dzięki nim L4 jest od razu wysyłane zarówno do ZUS, jak i do pracodawcy. Z pacjenta zdejmuje to dodatkowy obowiązek, co również jest bardzo dogodne. Co istotne, L4 elektroniczne jest traktowane dokładnie tak samo, jak to wystawiane w wersji papierowej.

 

Uzyskanie L4 dzięki konsultacji u lekarza online to rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie o własnych siłach dotrzeć do gabinetu, mieszkają od niego zbyt daleko lub po prostu boją się o własne zdrowie. Jak widać sam proces otrzymania L4 jest bardzo szybki oraz komfortowy dla pacjenta, dlatego w nagłych sytuacjach warto korzystać z takiego wariantu.

 

Jeśli i ty potrzebujesz L4 w zaledwie kwadrans, wejdź na haloDoctor.pl i skorzystaj z tej możliwości.

Komentowanie zostało zamknięte.