Laryngolog to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób ucha, nosa, szyi, krtani i gardła. Wykonuje również zabiegi medyczne i chirurgiczne na uchu, nosie, gruczołach ślinowych, zatokach, gardle, itp. Wiele aspektów diagnozowania, leczenia i profilaktyki jest w stanie wykonać bez fizycznego kontaktu z pacjentem – wtedy możemy mówić o laryngologu online.

 

Jakimi przypadkami zajmuje się laryngolog online?

 

Typowe przypadki jakimi zajmuje się laryngolog online, to między innymi:

 

  • infekcja ucha,
  • utrata słuchu,
  • utraty równowagi,
  • zapalenie zatok,
  • infekcje bakteryjne i wirusowe gardła,
  • chrapanie oraz bezdech senny,
  • problemy z głosem,
  • rak okolicy głowy i szyi.

 

Jeśli Ty lub Twoje dziecko cierpicie na ból gardła, kaszel, przeziębienie, zatkany nos, ból ucha, problemy ze słuchem, zawroty głowy, dzwonienie w uszach, ból nad zatokami, stan zapalny migdałków, chrapanie, itp. Dobrym pomysłem będzie konsultacja tych objawów z lekarzem laryngologiem.

 

e-Wizyta u laryngologa

 

Standardowa pierwsza wizyta u laryngologa rozpoczyna się od wywiadu. Lekarz notuje wszystkie występujące objawy i jeśli to konieczne przeprowadza badanie fizykalne nosa, gardła i ucha w celu wykrycia innych objawów. W zależności od problemu lekarz sugeruje wykonanie dodatkowych testów. Jeśli masz infekcję lub alergię, laryngolog przepisuje odpowiednie leki.

 

Większość elementów takiej wizyty nie wymaga fizycznej obecności pacjenta w gabinecie, dlatego szczególnie przydatne w oszczędzaniu czasu pacjentów są konsultacje medyczne prowadzone przez Internet. Dzięki takim poradniom jak haloDoctor.pl bez wychodzenia z domu i narażania się na ryzyko dodatkowych infekcji można skonsultować swoje dolegliwości i uzyskać niezbędne skierowanie lub receptę od laryngologa online.

 

Dzięki takim wygodnym rozwiązaniom możesz opisać objawy, przesłać wyniki badań, a następnie omówić swoje (lub dziecka) problemy z lekarzem za pośrednictwem czatu, wideo rozmowy lub połączenia głosowego. Laryngolog online jak każdy lekarz może przepisać niezbędne leki lub skierować na dalsze badania.

 

Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadkach, gdy do najbliższego laryngologa trzeba dojeżdżać kilkanaście kilometrów i czekać w długich kolejkach. Zamiast poświęcać kilka godzin, może uzyskać ten sam efekt w ciągu 10-15 minut nie opuszczając swojego mieszkania. A dzięki eRecepcie zamówić leki w aptece z dostawą do domu.

 

Laryngolog w czasach COVID-19

 

Warto zaznaczyć, że e-Wizyta u laryngologa online jest szczególnie istotnym rozwiązaniem w czasach społecznego dystansu i izolacji spowodowanych pandemią koronawirusa, bo dzięki odpowiedniej technologii pozwala nam uzyskać potrzebną pomoc bez narażania się na styczność z zarażonymi.

Komentowanie zostało zamknięte.