Przeprowadzanie profesjonalnych badań typu market research, z wykorzystaniem najnowszych technologii analizy danych, oraz data mining, to specjalność Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat®. Na potrzeby klientów z całego kraju, a także z zagranicy, przeprowadziliśmy już setki badań marketingowych, dzięki którym przedsiębiorcy pozyskali rzetelnie informacje, które w następnej kolejności po umiejętnie przeprowadzonej analizie, posłużyły im jako podpora przy podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych, związanych ze swoją działalnością.
 

Market research, czyli badania rynku

Wśród wielu różnych modeli badań rynku, oferujemy naszym klientom market research na wyjątkowo wysokim poziomie. Nasze badania to przede wszystkim:

  • segmentacja rynku,
  • badanie promocji i reklamy,
  • identyfikowanie rynków testowych,
  • specjalnie przygotowane badania, stworzone pod konkretne branże i elementy działalności.

Przede wszystkim, na największą uwagę zasługuje tutaj fakt, iż tego rodzaju badaniami marketingowymi, zajmujemy się od wielu, bo już od 16 lat, co pozwala klientom Centrum Badawczo-Rozwojowego mieć pewność i stuprocentową gwarancję, że współpracują z profesjonalistami w swoim fachu.
 

Pełen profesjonalizm

Wartym podkreślenia jest również fakt, iż profesjonalny market research, prowadzony jest przez specjalistów w oparciu o model partnerskiej współpracy. Dzięki temu możemy zapewnić klientom biznesowym:

  • stałe wsparcie,
  • konkretnie prowadzony proces badawczy rozpisany na etapy,
  • wyniki które następnie wprowadzamy do elektronicznych baz danych, w celu ułatwienia ich późniejszej obróbki.

Tak pozyskane bazy teleadresowe wszystkich ewentualnych podmiotów gospodarczych (będących dla przykładu, potencjalnymi konkurentami dla klienta w branży) pozwalają na przeprowadzenie analiz w kolejnym kroku procesu eksploracyjnego.
Uzyskanie klarownego obrazu o aktualnej sytuacji na rynku w danej branży, jest możliwe dzięki stosowaniu różnorodnych (sprawdzalnych naukowo) metod badawczych i wykorzystaniu zaawansowanych technicznie narzędzi, jak:

  • nowoczesne aplikacje do samodzielnego prowadzenia badań (np. SurvGo™),
  • ogólnodostępny panel konsumencki badanie-opinii.pl z liczbą ponad 100 000 zarejestrowanych panelistów,
  • CatiSystem – wspomagającego systemu do prowadzenia badań ankietowych przez doświadczonych koordynatorów.

 

Kluczowe decyzje

Ułatwianie podejmowania kluczowych decyzji, związanych z dalszym działaniem przedsiębiorstwa oraz planowanie skutecznych strategii rozwojowych dzięki szczegółowym market research pozwala wdrażać nowe plany, aby firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku i utrzymała rozpoznawalny wizerunek wśród odbiorców produktów i usług.
Dokonywanie zmian jest dziś niezbędne, aby utrzymać się w branży. Wymagający klienci chcą marek dynamicznych, odpowiadających na ich zapotrzebowanie.
 

Rekomendacje gigantów branżowych

Profesjonalny market research, zapewnia właścicielowi firmy wiedzę o zachowaniu i tendencjach na rynku w naszej branży. Odpowiedź na kluczowe wskaźniki odnoszące się do działań i motywacji konsumenckich sprawiają, że firma będzie oferować produkty zgodne z aktualnym popytem, nie tracąc na inwestycjach. Najważniejsze informacje mogą być poparte jedynie na zasadzie wniosków wyłonionych w trakcie rzetelnych badań. Brak kompetencji w tym zakresie spowoduje, że firma może stracić nie tylko pieniądze, ale także potencjalnych klientów, których zapotrzebowanie zostanie źle rozpoznane. Wybierając instytucję badawczą, która będzie partnerem lub która wykona badania marketingowe należy zwrócić uwagę na rekomendacje pozyskane od dużych graczy z trudnych sektorów biznesu, jak sektor medyczno-farmaceutyczny czy szkolnictwo wyższe.

Muszisz się zalogować żeby zostawić komentarz.