Psychiatra dziecięcy jest lekarzem specjalistą zajmującym się badaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych dzieci i jeśli rodzic zwróci się do niego po pomoc odpowiednio wcześnie to może zapobiec dalszemu rozwojowi choroby u dziecka. Niestety czas oczekiwania na wizytę u specjalisty często jest bardzo długi, co nie działa korzystnie na zdrowie. W tej sytuacji z pomocą przychodzi możliwość umówienia się z psychiatrą dziecięcym online.

Jak wygląda wizyta u psychiatry dziecięcego?

 

W celu postawienia trafnej diagnozy psychiatra dziecięcy online przeprowadza na początek szczegółowy wywiad z rodzicem dotyczący dziecka. Zazwyczaj specjalista pyta o przebieg ciąży, porodu, jak wyglądał rozwój dziecka od narodzin do obecnej chwili. Przydatna jest również dokumentacja dotycząca dziecka np. karty informacyjne dotyczące leczenia szpitalnego, wcześniejsze opinie pedagoga, ze szkoły czy psychologiczne. W trakcie lekarz może zlecić do wykonania badania laboratoryjne, testy psychologiczne czy konsultację neurologiczną.

 

Jedną z platform oferujących usługi telemedyczne, która umożliwia kontakt z psychiatrą dziecięcym online jest haloDoctor . Rodzic ma do wyboru trzy formy kontaktu: telefon, czat, wideo – może dla siebie wybrać najdogodniejszą. Wystarczy umówić dzień i godzinę u wybranego specjalisty oraz sposób kontaktu. W dniu eWizyty korzysta się z przesłanego mailem linku i w ten sposób łącząc się z lekarzem rozpoczyna się rozmowę.

 

W razie potrzeby, dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym, w trakcie konsultacji online możliwe jest przesłanie lekarzowi całej dokumentacji medycznej dziecka. Jeżeli zajdzie konieczność wystawienia eRecepty rodzic otrzyma ją w formie pliku .pdf na podany adres mailowy lub jako SMS.

 

Serwis haloDoctor ułatwia życie pacjentom i aby otrzymać eReceptę drogą elektroniczną nie jest wymagane posiadanie Internetowego Konta Pacjenta. W trakcie konsultacji z pediatrą dziecięcym online możliwe jest także uzyskanie eZwolnienia. Wtedy lekarz potrzebuje jedynie numer PESEL rodzica aby wpisać go do systemu komputerowego. Oczywiście jeżeli będzie to konieczne lekarz zaleci osobistą wizytęz dzieckiem w gabinecie stacjonarnym.

Ze względu na bardzo długi czas oczekiwania spowodowany obecnie małą dostępnością lekarzy psychiatrów dzieci i młodzieży warto skorzystać z możliwości umówienia konsultacji online i znacznie szybciej przeprowadzić pierwszą rozmowę ze specjalistą. Ponadto w sytuacji gdy potrzebne jest tylko przedłużenie eRecepty czy eZwolnienia także wskazany jest kontakt online – omijamy kolejki i nie musimy tracić czasu i pieniędzy na dojazd do gabinetu stacjonarnego.

Jeżeli zauważasz, że Twoje dziecko ma problemy typu:

  • w szkole z nauką, w relacjach z nauczycielami czy rówieśnikami;
  • jest, bardziej niż zazwyczaj ,nerwowe i nadpobudliwe;
  • pojawiła się agresja;
  • nie radzi sobie z emocjami, doświadcza lęku, często drżą mu ręce;
  • ma chroniczne problemy z koncentracją;
  • zaburzenia odżywiania;
  • często zmienia mu się nastrój (wzmożony płacz, nadmierny i nieadekwatny do sytuacji śmiech);
  • doświadcza nietypowych zmysłowych doznań (np. słyszy głosy i dźwięki, których druga osoba nie potwierdza)

w trosce o jego zdrowie szybko skonsultuj się z psychiatrą dziecięcym online, który albo rozwieje Twoje wątpliwości, albo zaleci rozpoczęcie procesu leczenia zaburzeń.

Komentowanie zostało zamknięte.