Praca zarobkowa to temat, który nurtuje wielu młodych ludzi. Na pewną redukcję stresu w zakresie przyszłego zatrudnienia pozwala drobne zarobkowanie w Internecie, które jest dostępne właściwie każdemu. Pomimo, że raczej jest to praca dodatkowa, wielu ceni sobie możliwości, jakie otwiera ona przed nimi. W sieci istnieje wiele drobnych możliwość zarówno tracenia jak i zyskiwania pieniędzy. Przy pewnej dozie zaangażowania łatwo osiągnąć poziom, gdy bilans się zeruje; przykładowo za miesięczną prenumeratę elektronicznej wersji czasopisma zapłacić można mniej więcej tyle samo, ile w miesiąc zarobimy klikając w filmiki czy płatne linki.

Zarabianie na granie

Aby zarobić na zakup gry na steamie potrzebna jest zwykle nieco wyższa kwota. Jednak ten pułap również można łatwo osiągnąć dzięki internetowym sposobom zarabiania – wymaga to pewnego zaangażowania. Dzięki wypełnianiu płatnych ankiet po zarejestrowaniu w panelu ankiet online można uzbierać sumy z pewnością pozwalające na bycie aktywnym graczem. Zarabianie na ankietach wymaga podania podstawowych danych osobowych, które posłużą do charakterystyki respondenta, kwalifikującej do badań ankietowych. Takie wejście w społeczność badaczy jest także interesujące samo w sobie – niezależnie od gratyfikacji finansowej.

Jak to wygląda?

Takie zarejestrowanie się w panelu płatnych ankiet sprawia, że na mailu pojawiają się zaproszenia do wypełniania ankiet – kilka, kilkanaście tygodniowo. Ankietom przypisane są wartości punktowe, które się kumulują i po zdobyciu określonej ilości punktów można dokonać wypłaty wynagrodzenia. Dobrym pomysłem jest rejestracja w kilku panelach – im więcej ankiet, tym wyższe wynagrodzenia. Ankiety są różne – jedne mają zaledwie 5-6 pytań, inne mają ich kilkadziesiąt – dlatego różne są też wartości punktowe im przyznawane. Nie ma konieczności udzielania odpowiedzi we wszystkich ankietach, które dany panel przekseruje na mail zarejestrowanego respondenta – bez żadnych konsekwencji można pominąć gorzej punktowane opcje i wybrać badania o wyższych wartościach.

Jeszcze więcej korzyści

Dzięki włączeniu się w ten system współtworzy się ogólnopolską społeczność badaczy, co pozwala odczuć wartość własnego głosu, zdania w sprawach, o które pytają kwestionariusze. Ankietyzacja ma często miejsce w rzeczywistości pozasieciowej, na zakupach czy spacerze. Wtedy jednak nikt nie proponuje nam gratyfikacji, a jedynie satysfakcję z pomocy ankieterowi i z możliwości wyrażenia własnego zdania w publicznej przestrzeni. Ten społeczny aspekt wypełniania płatnych ankiet bywa istotny na przykład dla studentów – dzięki uczestniczeniu w ankietyzacji zyskują oni szersze spojrzenie na różne kwestie. Także sam charakter pracy dodatkowej, która nie zajmuje dużo czasu i można ją podjąć i przerwać w każdej chwili, odpowiada studentom.

Komentowanie zostało zamknięte.