Jesteśmy ludźmi i nie zawsze dostaniemy od drugiego człowieka to, czego oczekujemy. Brak porozumienia werbalnego powoduje, że tracimy zaufanie, a tak nie powinno być, gdy w grę wchodzi nasze zdrowie i konsultacja z lekarzem. Dlatego możliwości, które daje nam telemedycyna są doskonałe, ponieważ dają wybór, którego w wielu miejscach brakuje – szczególnie w tych wykluczonych.

 

Najważniejsze: zrozumienie

Pacjenci muszą czuć się rozumiani przez swoich lekarzy, niezależnie od tego, czy chodzi o pilną opiekę, podstawową opiekę zdrowotną, czy zdrowie behawioralne. istnieją badania pokazujące, że podczas typowej interakcji lekarz-pacjent, lekarz nie pozwala pacjentowi mówić dłużej niż minutę. Przerywanie wypowiedzi lub wywoływanie poczucia osądu może być onieśmielające i może stworzyć dystans między pacjentem a lekarzem.Może nawet uniemożliwić szukanie opieki, gdy jej potrzebujesz, a w konsekwencji zamiast przebywania w domu na L4 z powodu choroby, chodzisz chory do pracy i narażasz innych na zachorowanie.

 

Różnorodność to podstawa

Znalezienie kogoś, z kim możesz się identyfikować, aby zaspokoić swoje potrzeby zdrowotne, wydaje się ważne i może zwiększyć pewność pójścia do lekarza. W haloDoctor jest bardzo zróżnicowana praktyka medyczna, co pozwala mówić o różnych potrzebach pacjentów i spełnianiu tych potrzeb.Ogromna część lekarzy na platformie haloDoctor, to kobiety, których oczekuje wiele pacjentek, z powodu komfortu, jaki daje im rozmowa z kobietą. Wizytówki lekarzy na platformie medycznej haloDoctor pozwalają nawet na wizualne wybranie sobie lekarza, ponieważ wiele osób z problemami na tle psychicznym ma silną potrzebę identyfikacji, a widoczna wizytówka z fotografią lekarza pomaga zwiększyć komfort i poziom pewności podczas omawiania z nimi drażliwych tematów.

 

Wielu specjalistów w jednym miejscu

Potrzeba XXI wieku to czas, który ucieka nam przez palce. Możliwość załatwienia wielu spraw w jednym miejscu, jest często złotym środkiem na nasz deficyt czasowy. Nie inaczej jest w kwestiach zdrowotnych, szukamy miejsc, do których możemy się udać z naszymi problemami zdrowotnymi. Platformy medyczne, takie jak haloDoctor zrzeszają specjalistów z całego kraju, to oznacza, że w jednym miejscu mamy kardiologów, alergologów, psychiatrów, fizjoterapeutów, ginekologów i innych lekarzy różnych specjalizacji. Wystarczy znaleźć w formularzu tego specjalistę, u którego konsultacji online potrzebujemy, wybrać datę oraz godzinę i opłacić wizytę. Podczas każdej wizyty, lekarz dokładnie przeprowadzi wywiad, zleci ewentualne badania i jeśli jest taka konieczność wystawi e-Receptę na leki lub L4 na czas choroby.

Komentowanie zostało zamknięte.