Najczęściej pojawiająca się definicja, odnośnie aplikacji dedykowanych, mówi o tym, że jest to rodzaj informatycznego systemu, którego głównym zadaniem jest dopasowanie się do swoistych potrzeb przedsiębiorstwa czy instytucji, która decyduje się na ten zabieg. Dzięki swej działalności, oprogramowanie dla firm organizuje przepływ wszelkich informacji w sposób optymalny.

Niewłaściwe podejście małych firm

Częstą sytuacją, zdarzającą się w małych firmach jest praca tylko i wyłącznie na arkuszu kalkulacyjnym. W ten sposób zazwyczaj przygotowywane są raporty i zestawienia, ale nie tylko. Zbiory danych kontrahentów, zbiory wysłanych produktów oraz zbiory zamówień również są w ten sposób budowane. Ich główną zaletą są różne formaty, a także to, że są bardzo rzadko przenoszone i poza ich twórcą nikt nie potrafi z nich skorzystać w prawidłowy sposób. Niewątpliwie są sporo tańsze od tych, które wykonaliby fachowcy z firm zewnętrznych, gdyż tworzone są we własnym zakresie. Prócz przedstawionych kilku korzyści, taki system posiada zdecydowanie więcej wad, patrząc z punktu widzenia strategii rozwojowej firmy. Jednym z zagrożeń jest utrata danych w wyniku nieuczciwie działającej konkurencji. Takie zachowanie może zakończyć się nawet upadłością firmy.

Aplikacje dedykowane

Chcąc zapewnić swoim danym integralność i bezpieczeństwo, warto zdecydować się na zlecenie stworzenia profesjonalnej aplikacji dedykowanej. Dzięki programowi szytemu na miarę, służącemu do archiwizowania baz danych, możliwe staje się zdefiniowanie praw dostępu do poszczególnych modułów. Taki zabieg w odpowiedni sposób zabezpiecza dane, a co za tym idzie, nie skorzysta z nich żadna osoba trzecia. Zlecający stworzenie aplikacji dedykowanej może zażądać, by tylko niektórzy pracownicy mieli dostęp do wszystkich informacji, inni po prostu nie będą mieli takiej możliwości. Program na zamówienie jest na tyle „wygodny”, że pracownicy nie muszą zapamiętywać np. numerów kontaktowych do kontrahentów, ponieważ ich wybraniem zajmie się aplikacja bazodanowa. Pracę całego zespołu może znacząco ułatwić stworzony profesjonalny system. Nie trzeba będzie wtedy ręcznie wprowadzać danych, ponieważ aplikacja zrobi to automatycznie. Takie działania przyczyniają się do wzrostu dynamiki ekonomicznej firmy oraz wzrostu wskaźników efektywności działania firmy. Niewątpliwym atutem wykorzystywania programu szytego na miarę jest optymalizacja procesu obsługi klientów, modyfikowanie nieprawidłowych zamówień do kontrahentów, a także eliminowanie błędów wysyłek. Programy na zamówienie ulepszają ofertę firmy, sprawiając, że staje się jeszcze bardziej precyzyjna oraz znacznie przyspieszają realizowanie wszelkich transakcji. Tym samym zwiększony jest poziom produktywności i efektywności danej firmy.

Komentowanie zostało zamknięte.